Funkcjonalna i stylowa kawalerka? Tak, to możliwe! Chcielibyśmy udowodnić to na podstawie jednego z ostatnich projektów GALERIE VENIS Design Studio. Na warsztat wzięliśmy 34-metrowe mieszkanie w sercu Warszawy, w inwestycji ECHO Investment Browary Warszawskie. Zarówno lokalizacja mieszkania, jak i historia miejsca, w którym się znajduje, zobowiązują 😊 Chcieliśmy stworzyć wnętrze, które połączy w sobie klasykę z nowoczesnością. I chyba nam się udało. Nie chwaląc się, wyszło pięknie.

Kawalerka naszej Klientki składa się z przestrzeni łączącej funkcję holu, kuchni, jadalni, salonu i sypialni (Prawda, że dużo tego? A jednak się udało!) oraz niewielkiej łazienki. We wnętrzu postawiliśmy na stonowaną kolorystykę opierającą się na bieli, czerni i przydymionym odcieniu stonowanego niebieskiego. Stylowym akcentem w aranżacji stało się złoto, pojawiającą się w wielu elementach naszego projektu.

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni w niewielkim mieszkaniu

Po wejściu do mieszkania trafiamy na złotą zabudowę meblową w aneksie kuchennym. Maksymalna ilość szafek, w tym szafek górnych do pełnej wysokości wnętrza, zagwarantowała funkcjonalność tej przestrzeni. Złote fronty oraz białe płytki ceramiczne w pasie międzyszafkowym ułożone w „jodełkę” wprowadzają stylowy i designerski sznyt do tej części mieszkania. Dodatkowo udało się zmieścić niewielki, ale rozkładany stół i dwa wygodne krzesła.

Dalszą część mieszkania zaaranżowano w oparciu o znane już z aneksu kuchennego złoto oraz zgaszony błękit. Dekoracyjna tapeta na ścianie, wygodna kanapa z funkcją spania oraz białe rolety rzymskie wprowadziły do wnętrza niezwykle komfortowy klimat i przytulną atmosferę. W tym niewielkim mieszkaniu świetnie sprawdziły się nieduże meble o lekkiej konstrukcji – uzupełniły wnętrze, jednocześnie nie obciążając go.

Patrząc na to wnętrze aż trudno uwierzyć, że ma jedynie 34 m² powierzchni! Efekt większej przestrzeni uzyskaliśmy dzięki lustrzanej zabudowie meblowej. Ogromna, narożna szafa z takim wykończeniem to nie tylko fantastyczne miejsce do przechowywania, ale również designerskie uzupełnienie aranżacji.

Wymarzona łazienka w złocie

I na koniec nasza wisienka na torcie… Niewielka łazienka, z której jesteśmy wyjątkowo dumni 😊 Funkcjonalna i stylowa. Z przestronną kabiną prysznicową, okrągłą umywalką nablatową i podświetlanym lustrem. Ciemne, niemal czarne, płytki ceramiczne zestawione z gresem inspirowanym naturalnym drewnem, urozmaicone zostały zabudową meblową z frontem w kolorze złota.

Jak Wam się podoba nasz projekt? Mamy nadzieję, że zainspiruje Was do stworzenia równie funkcjonalnej i stylowej aranżacji w niewielkiej kawalerce. Jeśli potrzebujecie pomocy, nasi architekci chętnie doradzą i zaprojektują dla Was idealne wnętrze.