Kto z nas nie marzy, by po ciężkim dniu w pracy móc zrelaksować się w zaciszu swojego domu? Komu z nas, kiedy o tym myśli, przychodzi na myśl stylowa i komfortowa sypialnia skąpana w promieniach popołudniowego słońca? A kto spośród nas dodał do tej wizji przestronny salon kąpielowy? Odpowiedzią na powyższe pytania jest projekt Magdaleny Rybak ze Studia M Kwadrat, który został wyróżniony w naszym konkursie projektowym “Wnętrze inspirowane naturą” w kategorii Różnorodność wykorzystanych materiałów.

Sypialnia z obszernym łóżkiem

Magdalena Rybak, autorka wyróżnionego projektu, stworzyła wyjątkową aranżację salonu z otwartym salonem kąpielowym. Punktem wyjścia do rozmyślań o komforcie tego wnętrza była inspiracja naturą i materiałami pochodzącymi ze środowiska – drewnem, kamieniem, roślinami.

W sypialni główną rolę gra obszerne łóżko z tapicerowanym zagłówkiem w kolorze butelkowej zieleni, które idealnie koresponduje z ażurową drewnianą ścianą dekoracyjną. Naturalne dodatki, tkaniny w kolorach ziemi – to elementy, które świetnie prezentują się na tle wyjątkowych płytek gresowych inspirowanych kamieniem naturalnym VENIS Newport Acero Nature.

Otwarty salon kąpielowy

Przeszkolony salon kąpielowy, w którym główną rolę grają materiały inspirowane drewnem i kamieniem, to niemal organiczne przedłużenie sypialni. Na podłodze znajdziemy tę samą płytkę – VENIS Newport Acero Nature. Strefa prysznica została oddzielona od strefy pielęgnacyjnej z toaletką ścianą obłożoną dekoracyjną płytką gresową VENIS Starwood Noa Tanzania Almond oraz płytką drewnopodobną VENIS Starwood Tanzania Almond. Elementem kontrastowym jest pas ciemnych płytek VENIS Magma Black, który pozwala na wyeksponowanie prawdziwej perełki tego projektu – umywalki kamiennej L’Antic Colonial Trend Dark Classico.

Od autorki projektu

“Pierwsze, co przychodzi mi na myśl, mówiąc “wnętrze inspirowane naturą”, to wnętrze pełne naturalnych materiałów. Drewno, kamień, naturalne tkaniny w kolorach ziemi… i roślinność, która niejako wchodzi do środka dzięki dużym przeszkleniom. Kolejne skojarzenia to cechy: świeżość, regeneracja, spokój. Wszystko to razem daje konkretny obraz prawdziwej oazy relaksu.

Ta przestrzeń inspirowana naturą jest niejako moją odpowiedzią na życie i pęd wielkiego miasta. Na co dzień często brakuje nam miejsc, gdzie możemy się wyciszyć. Prezentowane przeze mnie wnętrze jest więc prawdziwą oazą spokoju i relaksu.”