Nowy rok – nowe wyzwania.

Nowy rok – nowe projekty.

Nowy rok – nowe trendy.

Jak co roku na przełomie grudnia i stycznia designerzy wnętrzarscy prześcigają się w ogłaszaniu najgorętszych trendów na zbliżający się rok. Często mówią o materiałach i ich połączeniach, np. o wiecznie żywej legendzie białego marmuru zestawionego z postarzanym złotem. Bywa, że najmodniejsze okazują się tkaniny. Tak było w minionym roku – „na salonach” królowały welury w kolorze butelkowej zieleni i pudrowego różu.

Color of the Year 2020

Jednak jednym z najważniejszych wyznaczników modnego wnętrza, jest zastosowanie w jego aranżacji koloru uznanego za główny kolor sezonu. Tytuł Color of the Year przyznaje marka PANTONE® – twórca systemu identyfikacji kolorów stosowanego na całym świecie. W tym roku wybór padł na Classic Blue, kolor oznaczony numerem 19-4052 w skali PANTONE®.

Głęboki kobalt to, naszym zdaniem, wybór idealny! Jego użycie we wnętrzu wprowadza do projektu powiew eleganckiej świeżości. Świetnie sprawdzi się na ścianach, jako jeden z głównych elementów aranżacji. Będzie stanowił doskonałą bazę, tło do eksponowania wyszukanych elementów dekoracyjnych.

Postaw na dodatki!

Jeśli jednak nie jesteśmy na tyle odważni, aby postawić wszystko na jedną, w tym przypadku, kobaltową kartę, możemy wybrać dodatki w kolorze Classic Blue. Wygodny fotel, krzesło o ciekawej formie, czy tylko ozdobne poduszki – każdy z tych elementów potwierdzi znajomość aktualnych trendów i bycie „na absolutnym wnętrzarskim czasie” 😊 Jednak z doborem dodatków również trzeba uważać. Aby wnętrze nie straciło klasy i było stylowe, trzeba postawić na elementy dekoracyjne wysokiej jakości. Doskonale sprawdzą się tu welurowe tkaniny obiciowe, poduszki wyszywane złotą nicią, ciężkie zasłony. Tworząc nową aranżację, pamiętajmy o zasadzie, że zazwyczaj mniej znaczy więcej. Nawet jeden ciekawy element potrafi wprowadzić do wnętrza pożądany charakter bez zbędnego przepychu.

Nie masz pomysłu na zmianę w swoim mieszkaniu, a męczy Cię już stan obecny? Zawsze możesz skorzystać z pomocy specjalisty, który doradzi, zaprojektuje i, w razie potrzeby, przeprowadzi przez proces zakupowy.