Czy myśląc o bateriach łazienkowych, oczami wyobraźni widzisz tradycyjne chromowane krany obecne od zawsze w polskich domach? Jeśli tak, to czas zmienić to myślenie!

W tym sezonie absolutnym „must have” jest czarna armatura łazienkowa. Jest to niezwykle stylowe rozwiązanie, pasujące idealnie nie tylko do wnętrz w stylu loftowym. Architekci i projektanci wnętrz, najważniejsi i najbardziej wzięci trendsetterzy wnętrzarscy przekonują, że sprawdzi się ona również w zjawiskowych wnętrzach inspirowanych innymi stylami. Wyobraźmy sobie wnętrze w stylu glamour skąpane w blasku rozpraszanym przez liczne kryształki zwisające z ozdobnych lamp, przełamane szlachetną czernią baterii, deszczownicy oraz elementów kabiny prysznicowej.

Czarne baterie łazienkowe (my polecamy zwłaszcza te z oferty hiszpańskiej marki NOKEN) dobrze wyglądają zarówno we wnętrzach, w których główną rolę odgrywają ciemne barwy, jak również w projektach stawiających na jasne elementy wykończeniowe, np. na inspirowane naturalnym marmurem płytki ceramiczne. Jeśli chodzi o te ostatnie, proponujemy hit w naszej ofercie – płytki z kolekcji VENIS Rivoli. Jednym z naszych ostatnich projektowych odkryć jest połączenie płytek inspirowanych naturalnym drewnem, np. tych z megakolekcji VENIS Starwood, z płytkami wzorowanymi na czarnym kamieniu naturalnym (m.in. VENIS Magma). Przy tej kombinacji kolorystycznej, zastosowanie czarnej armatury łazienkowej jest niemal koniecznością. Dzięki niej aranżacja zachowa spójność, baterie podkreśla również nieco surowy charakter wnętrza.

Czarną armaturę łazienkową, niezwykle drogą jeszcze kilka sezonów temu, można w tym momencie nabyć za całkiem rozsądną cenę. Liczni producenci postawili właśnie na nią w swojej ofercie. A wiadomo, co z cenami robi konkurencja na rynku. Dzięki niej, nie musimy już wydawać ogromnych kwot na ten niezwykle stylowy element aranżacji.

Choć czarne baterie i inne akcesoria łazienkowe cieszą się coraz większą popularnością, nadal pokutuje mit o trudnościach w zachowaniu ich czystości. Musimy się z nim rozprawić! Przy standardowym i regularnym czyszczeniu oraz odkamienianiu armatury, tak samo jak przy bateriach chromowanych, nie powinny osadzać się na niej trudne do usunięcia zanieczyszczenia.

Podkreślając wszystkie zalety czarnej armatury łazienkowej – stanowczo polecamy ją do nowoczesnych, zjawiskowych i niebanalnych aranżacji wnętrz.