To było pięć inspirujących dni wśród najlepszego designu spędzonych w fantastycznym gronie. 16 października wyruszyliśmy na podbój Nowego Jorku. Grupa projektantów GALERII VENIS wraz z najlepszymi architektami współpracującymi z nami od wielu lat, została zaproszona przez fabrykę płytek ceramicznych VENIS do nowojorskiego showroomu PORCELANOSA Grupo.

Wraz z nami, do Nowego Jorku, poleciał Krszytof Miruć – zwycięzca naszego zeszłorocznego konkursu projektowego. Pan Krzysztof zaprojektował fantastyczny salon z aneksem kuchennym, którego gwiazdą była niewątpliwie zjawiskowa płytka VENIS Starwood Noa Tanzania Almond. Projekt został zaprezentowany w programie „Zgłoś remont” na antenie HGTV.

Nowojorski showroom PORCELANOSA Grupo jest wyjątkowy z (minimum) dwóch powodów. Pierwszym z nich jest fakt, że został zaprojektowany przez legendę światowej architektury – Normana Fostera. Drugim jego atutem jest lokalizacja – ten siedmiopiętrowy showroom mieści się przy najsłynniejszej ulicy Manhattanu – 5th Avenue.

W czasie pobytu w Nowym Jorku mieliśmy okazję zwiedzić niezwykle inspirującą ekspozycję PORCELANOSA Grupo. Wiele z rozwiązań aranżacyjnych w niej zastosowanych na pewni przeniesiemy na nasz rodzimy grunt i zaadaptujemy do możliwości nowych projektów. Ponadto w programie wyjazdu znalazła się wycieczka z przewodnikiem szlakiem najbardziej znanych i wyjątkowych budynków Nowego Jorku. Był też czas na smakowanie amerykańskiej kuchni, amerykańskie rozrywki, jak np. mecz NBA oraz chłonięcie niezwykle twórczej atmosfery miasta.

Z Nowego Jorku wróciliśmy z głowami pełnymi nowych pomysłów. Mamy nadzieję, że wszystkie z nich spotkają się z entuzjastycznym przyjęciem naszych Klientów.