Jak co roku, tak i tym razem, na przełomie września i października Bolonia stała się stolicą najlepszego światowego designu skoncentrowanego na płytkach ceramicznych, gresowych, mozaikach itp. Targi CERSAIE to prawdziwe święto naszej branży. Ogromna powierzchnia wystawiennicza, setki wystawców z całego świata, tysiące odwiedzających, masa inspirujących spotkań i rozmów o najnowszych trendach we wzornictwie, nowinkach technologicznych i zmianach na rynku płytek ceramicznych.

Nie mogło nas tam zabraknąć! Nowości targowe podziwiali nasi Prezesi – Anna i Cezary Czub, a także sales manager – Andrzej Karlak oraz jeden z projektantów wnętrz – Rafał Sworowski. To właśnie oni mieli tę niezwykłą przyjemność zobaczyć najnowsze propozycje naszych dostawców na żywo. Jednogłośnie zapewniają, że dzięki nim, nasza oferta stanie się jeszcze bardziej designerska, interesująca, zdywersyfikowana i przede wszystkim na jeszcze wyższym poziomie wykonania poszczególnych materiałów.

Na uwagę zasłużyły zwłaszcza nowości naszego strategicznego partnera – hiszpańskiej marki VENIS wchodzącej w skład znanej i cenionej we wnętrzarskim świecie PORCELANOSA Grupo. Nasi przyjaciele zaprezentowali kolejne wyjątkowe serie materiałów inspirowanych naturą. Wśród nowości znajdziemy płytki ceramiczne i gresowe stworzone z miłości do kamieni naturalnych – marmuru, piaskowca, czy wapienia. Do oferty trafiły także strukturalne płytki dekoracyjne, których barwy, faktura i zatrzymany w nich blask przywodzi na myśl rozgwieżdżone nocne niebo.

My zachwyciliśmy się zwłaszcza kolekcją płytek VENIS Persia. Te „kamienne” płytki stworzone zostały w niezwykle pożądanych formatach – płytki ceramiczne w formacie 45×120, płytki gresowe w formacie 100×100. W kolekcji VENIS Persja znalazły się trzy kolory: natural, silver i dark. Płytką dekoracyjną dedykowaną tej kolekcji jest VENIS Persia West w identycznej gamie kolorystycznej. Całość tworzy fantastyczną bazę do tworzenia zjawiskowych aranżacji wnętrz.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję Targów CERSAIE w Bolonii. Wiemy już, że odbędą się w terminie 28.09 – 02.10.2020. Wiemy też, że na pewno nas na nich nie zabraknie i że będziemy mieć okazję na bieżąco referować Państwu jeszcze gorące nowinki z naszej branży.