16 sierpnia 2015 roku na Helu na kempingu Chałupy III odbyły się Windsurfingowe Regaty Instruktorów o Puchar GALERIE VENIS – Hel 2014. Tak, to nie pomyłka – w tym roku rozdawaliśmy ubiegłoroczne puchary! A to dlatego, że zeszłoroczne regaty przerwała burza i nie udało się ich ukończyć.

Regaty Instruktorów o Puchar GALERIE VENIS są rozgrywane od kilku lat i stały się już tradycją. Jak zwykle organizacji regat podjęła się Szkoła Windsurfingu i Kitesurfingu BO Sport.

Tym razem pogoda na szczęście nam dopisała. Udało się rozegrać wszystkie planowane wyścigi, w których wzięło udział 13 zawodników. I cóż, wygrało doświadczenie. W kategorii mężczyzn trzy pierwsze miejsca zajęli doświadczeni instruktorzy, od wielu lat szkolący młodych adeptów windsurfingu w BO Sport.

I miejsce: Grzegorz Ginter

II miejsce: Marek Strózik

III miejsce: Grzegorz Wyszomirski

Zaszczytne VI miejsce w stawce instruktorów zajął prezes GALERIE VENIS – Cezary Czub.

W kategorii kobiet I miejsce zajęła Diana Stelowska – jedyna kobieta, która podjęła wyzwanie uczestnictwa w Regatach Instruktorów.

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Na przyszły rok zaplanowane są dwie edycje regat – o Puchar GALERIE VENIS 2015 i 2016. Już teraz zapraszamy na regaty windsurfingowe!