W sobotę, 13 grudnia w naszym salonie na Targówku mieliśmy okazję gościć uczestników kursu projektowania i aranżacji wnętrz organizowanego przez firmę Creator.

Z podstawowego programu kursu Creatora młodzi adepci sztuki projektowania wnętrz zdobywają wiedzę z zakresu materiałoznawstwa, która jest niezbędna do rzetelnego wykonywania zawodu projektanta, jednak pogłębienie wiadomości z niektórych dziedzin i zderzenie ich z praktyką odbywa się zazwyczaj w czasie zajęć dodatkowych – fakultatywnych, prowadzonych przez praktyków. U nas odbyły się zajęcia poświęcone płytkom ceramicznym.

Szkolenie przygotowane i prowadzone przez pana Cezarego Czuba składało się z części teoretycznej, w czasie której mówiliśmy o historii płytek ceramicznych, ich pochodzeniu, ewolucji rodzajów materiałów stosowanych od dawien dawna po całkiem współczesne, o rodzajach płytek ceramicznych, ich specyficznych zastosowaniach aż po temat mniej ciekawy, aczkolwiek niezbędny dla projektanta, jakim są normy jakościowe.

Po części teoretycznej przyszła kolej na praktykę. I tu w naszej bibliotece „na żywym materiale” można było obejrzeć, dotknąć i porównać rodzaje płytek, wzbogacić wiedzę dotyczącą nowinek zarówno technicznych jak i najnowszych trendów we wzornictwie oferowanych przez hiszpańskich i włoskich producentów. Była to również część, w czasie której pojawiało się najwięcej pytań.

Ostatnią fazę spotkania stanowił spacer po salonie i omawianie poszczególnych aranżacji, szczególnie tych, które cieszą się największym powodzeniem u klientów.

Czy szkolenie było ciekawe i użyteczne? O tym mogą nam powiedzieć uczestnicy naszego sobotniego spotkania:)  Zapraszamy na nasz fan page na Facebook’u: https://www.facebook.com/GalerieVenis.

I do zobaczenia na kolejnych zajęciach praktycznych w ramach kursu Creatora!