Rozpoczynając proces aranżowania własnego mieszkania lub domu stajemy przed dylematem, jakie materiały wybrać. Czy na podłogach lepiej sprawdzą się płytki ceramiczne, czy drewno, a może postawić na ceramiczne płytki drewnopodobne? Najlepiej, gdy nasz wybór pada na produkty wysokiej jakości, o ciekawym wzornictwie i ponadczasowym charakterze. Będzie to najlepsza gwarancja tego, że projekt i jego realizacja nie znudzą się nam po dwóch latach i nie narazimy się na konieczność przeprowadzania kolejnego czasochłonnego i wyczerpującego remontu.

Kolejnym dylematem staje się dobór gamy kolorystycznej do aranżacji. Często stajemy przed pytaniem, czy powinniśmy postawić na klasyczny beż, nowoczesną szarość, czy może na ekstrawagancki kolor. Barwa we wnętrzu powinna przede wszystkim działać na nas kojąco i relaksacyjnie. Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, wśród jakich barw i faktur czujemy się najlepiej. Dodatkowo trzeba dokonać wyboru, czy podłoga (zwłaszcza w łazience, toalecie i kuchni) ma być w kolorze ścian, czy może jednak wybrać płytki ceramiczne kontrastujące nieco ze sobą.

Fabryka VENIS z hiszpańskiej PORCELANOSA Grupo wsłuchała się w pytania swoich klientów, stanęła na wysokości zadania i przygotowała dla nas internetowy kreator aranżacji. Można go znaleźć na stronie http://www.porcelanosa.com/spaces/tag/venis/.

Kreator aranżacji pozwala na wirtualny wybór materiałów, ich zestawianie ze sobą oraz porównywanie efektu finalnego przy doborze różnych materiałów do tego samego wnętrza. Każde umieszczone na stronie zdjęcie można zmodyfikować, dodając płytki ścienne i podłogowe z oferowanej bazy. Dzięki temu możliwe jest zwizualizowanie wybranego materiału na większej powierzchni (ma to znaczenie zwłaszcza przy płytkach pokrytych nieregularnymi wzorami lub o niejednolitej kolorystyce), a także zestawienie go z innymi płytkami ceramicznymi wybranymi do aranżacji. Kolejną zaletą kreatora jest możliwość porównania „w realu” wariantów kolorystycznych płytek pochodzących z tej samej kolekcji. Może się okazać, że aranżacja z wykorzystaniem innych płytek ceramicznych przypadnie nam do gustu bardziej niż rozwiązanie, które chcieliśmy zastosować pierwotnie. Pozwól się zainspirować – Twój dom jest tego wart!